Bölgemizden Haberler

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

OSB’lerin “Yıldızları” seçilecek

 

 

 

 

 

 

 

OSB’lerin “Yıldızları” seçilecek

“OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması” başladı                                                      

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), organize sanayi bölgelerinde üretim yapan 64 bin sanayi tesisini kapsayacak “OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması”nı başlattı. Bu yıl ilki yapılacak araştırma ile, OSB’lerdeki sanayi tesisleri ihracattan istihdama, Ar-Ge’den dijital dönüşüme kadar birçok alanda değerlendirilecek ve araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılacak.

“OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması” ile ilgili bilgi veren OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, sahadaki veri toplama çalışmalarının 1 Şubat itibariyle başladığını, hedeflerinin OSB’lerde üretim yapan sanayi tesislerinin verilerini daha sağlam bir şekilde analiz ederek, Türkiye’nin kalkınmasına daha güçlü destek vermek olduğunu vurguladı.

Sınırları aşan bir başarı öyküsü

Türkiye’de 1961 yılında başlayan OSB’leşme hikayesinin sınırları aşan bir başarı öyküsüne dönüştüğünün altını çizen Kütükcü, şunları söyledi: “Şu anda 81 şehrimizde 347 organize sanayi bölgemiz var. Türkiye’de sanayi üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştiren, 2 milyon 100 bin insanımıza doğrudan istihdam sağlayan organize sanayi bölgelerimizin başarı öyküsü artık sınırları aşmış durumda. OSBÜK olarak, OSB’lerimizin bu başarı öyküsünü ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak için yeni bir süreç başlattık. 1 Şubat itibariyle saha çalışmalarını başlattığımız ‘OSBÜK- OSB Yıldızları -OSB’ler İlk 500 Firma Araştırması’ çalışmamızı her yıl yaparak, kamuoyuyla paylaşacağız. Türkçe-İngilizce olarak yayınlayacağımız bu rapor ile OSB’lerimizin ve sanayicilerimizin başarılı performanslarını ulusal ve uluslararası çapta anlatacak etkin bir referans kaynağı da ortaya koymuş olacağız.”

Kütükcü, “OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması”nın Türkiye’de kendi alanında yapılacak ilk ve tek çalışma olacağının da altını çizerek, tüm OSB’lere ve OSB katılımcılarına bu çalışmaya katılmaları, destek vermeleri çağrısında bulundu.

OSB’ler artık yaşam alanı

Nitelikli sanayi üretiminin yanı sıra teknoloji geliştirme bölgelerinden meslek liselerine, atıksu arıtma tesislerinden kreşlere  kadar bir yaşam merkezi haline gelen OSB’lerdeki firmaların anlatılacağı araştırmanın; Cumhurbaşkanlığından, dünya çapında perakende sektöründe faaliyet gösteren büyük mağazaların satın alma yöneticilerine kadar geniş bir kitleye ulaştırılacağı belirtildi.

OSBÜK-OSB YILDIZLARI ilk 500 Fı̇rma Araştırması nelere yer verecek?

  • 2020 yılı OSB’ler Performans Analizi,
  • 2020 yılı ihracat performansına göre ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı yurt içi satış performansına göre ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla istihdam yapan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla kadın istihdamı yapan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla Ar-Ge harcaması yapan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla yatırım yapan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla patent alan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı en fazla dijital dönüşüm yatırımı yapan ilk 500 OSB firması
  • 2020 yılı alfabetik sıralamaya göre ilk 500 OSB firması

Bölgemiz katılımcılarından EMA End. Mak. A.Ş.'nin 24 Temmuz Cuma günü temel atma töreni gerçekleştirildi

Bölgemiz katılımcılarından EMA End. Mak. A.Ş.'nin 24 Temmuz Cuma günü gerçekleşen temel atma törenine; firma sahibi Hüseyin VATANSEVER, Torbalı Kaymakamı Ercan ÖTER, Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÜNLÜSOY, Başkan Vekili Ali GEVŞEK, Üyemiz Güner GALİPOĞLU, aynı zamanda Torbalı Ticaret Odası Başkanı ve üyemiz Abdulvahap OLGUN katılımıyla gerçekleşmiştir.

Otoyol çıkış kavşak projesi ile ilgili İzmir Karayolları 2.Bölge Müdürü Arif ÇOBANOĞLU'na ziyarette bulunuldu

 

 Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÜNLÜSOY, Başkan V. Ali GEVŞEK, hem üyemiz hem de Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap OLGUN ile birlikte göreve yeni başlayan İzmir Karayolları 2.Bölge Müdürü Arif ÇOBANOĞLU'na ziyarette bulunarak İzmir-Aydın otoyolundan Pancar Bölgemize giriş-çıkış kavşak projesi hakkındaki son gelişmeler üzerinden bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Alt Kategoriler

Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde bulunan 16,000.00 m2 Parselimizin Tahsisi Yapılacaktır.

Bilgi;

Murat Özcan

Bölge Müdür V.

(232) 864 2280/107

İletişim Bilgilerimiz

İzmir Pancar OSB

Kazım Karabekir Mah. Bekir Saydam Cad. No:65 Pancar – Torbalı/İZMİR

+90 232 864 22 80 – 88

+90 232 864 17 22

iposb@iposb.com.tr

Ulaşım

Bize Yazın